O nás


Stále inovujeme a přizpůsobujeme naše produkty aktuálním trendům a zájmům zákazníků, díky čemuž jsme nově zařadili UDÍRNY S DYMBOXEM, které se vyznačují tím, že v nich lze připravit maso studeným kouřem - generátorem kouře (Dymbox), maso je zdravěji připraveno a za téměř minimum obsluhy - vše je řízeno termostatem a celou přípravu uzení v takovéto udírně mnohem zjednodušší.

V současné době se zaměřujeme nejenom na zhotovení samotných topenišť, ale i udíren na míru a dalšího příslušenství dle přání zákazníka. Vše záleží na společné domluvě se zákazníkem. Dílenské zpracování a výsledná kvalita produkce se odvíjí od dlouholetých zkušeností v kovovýrobě a odbornou znalostí v oboru strojírenství.

Vznik naší firmy začal cca v roce 2012 láskou k uzení a touhou sám si doma postavit udírnu a v ní si začít udit vlastní uzenářské výrobky. Začal jsem sám pátrat po tom, jak to při uzení funguje a na co si dát pozor. Současně jsem si začal dělat vlastní topeniště a udírnu jako koníček a má vášeň přerostla v práci. Časem jsem vychytal detaily zpracování a techniku uzení natolik, že si ode mne lidé nechávali radit a někteří mě prosili o zhotovení udíren vč. topenišť na míru a postupně se ptali i na další příslušenství. To mě přimělo si při takové poptávce klientů zažádat o živnostenské oprávnění, na základě kterého jsem v roce 2018 začal podnikat pod značkou Topeniště-EU.